Lider Optyk jest polskim, rozwijającym się przedsiębiorstwem stworzonym przez osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w branży optycznej. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w naszym salonie w Blue City.

Oferta - Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla okularów. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami jesteśmy w stanie zaoferować produkt prawie dla każdego.

soczewki-kontaktowe

Rodzaje soczewek kontaktowych

Specjaliści rekomendują soczewki kontaktowe jako jeden ze sposobów korekcji wad wzroku, jadnak kładą nacisk na jakość produktu i tryb noszenia. Polecane są soczewki miesięczne lub o krótszym okresie użytkowania. W naszej ofercie znajdziecie soczewki miesięczne, dwutygodniowe i jednodniowe najlepszych marek : Cooper Vision, Alcon oraz Johnson&Johnson.

Soczewki kontaktowe są produkowane w coraz szerszym zakresie parametrów. U nas można kupic soczewki:

  •   sferyczne - korygujące krótkowzroczność lub nadwzroczność
  •   toryczne - korygujące astygmatyzm
  •   wieloogniskowe (progresywne) - korygujące dal i bliż jednocześnie
  •  kolorowe - zmieniające lub podkreślające kolor oka
  •  soczewki do noszenia ciągłego, w których można spać

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania na temat soczewek kontaktowych.

Prawie każdy. Jest bardzo niewiele przeciwskazań do używania soczewek. Jeśli chciałbyś nosić soczewki kontaktowe skontaktuj się z naszymi specjalistami, a oni dopasują produkt odpowiedni dla Ciebie.

Oczywiście! Do wyboru są soczewki miesięczne, dwutygodniowe lub jednodniowe. Nasi specjalisci doradzą, który produkt będzie dla Ciebie najlepszy.

Tak, są soczewki wieloogniskowe (progresywne), które są polecane osobom z presbiopią. W tych soczewkach widzimy zarówno dal jak i bliż.

Oczywiście! Na każde oko dopasujemy odpowiednią moc soczewki.

Tak! W naszej ofercie posiadamy soczewki kolorowe jednodniowe i miesięczne firmy Alcon, w tym soczewki najnowszej generacji AirOptix Colors w 9 atrakcyjnych kolorach.

Nie !!! Soczewki kontaktowe są wykonane z bardzo delikatnych i przyjaznych dla oka materiałów. Przy dopasowniu soczewek uczymy technik zakładania i zdejmowania soczewek, które są bezpieczne i bezbolesne.

Soczewkami można zastąpić okulary niemalże całkowicie, ale są sytuacje kiedy nie możemy lub nie powinniśmy zakładać soczewek na oko, np. stany zapalne oka, choroby wirusowe organizmu, uszkodzona lub przeterminowana soczewka itd..Z tego powodu każdy kto ma wadę wzroku i używa soczewek kontaktowych powinien mieć okulary w rezerwie. 

Oczywiście! Soczewki kontaktowe są w tej sytuacji świetnym rozwiązaniem ale pamiętajmy żeby założyć okulary do pływania lub nie zanurzać głowy bo soczewki mogą po prostu wypłynąć z oka. Do pływania rekomendujemy soczewki jednodniowe, które po wyjściu z basenu lub morza, można wymienić na nowe, które nie miały kontaktu z wodą.

Informacje o naszej ofercie

Zapoznaj się z naszą ofertą. W każdym dziale zamieszczamy też odpowiedzi na często zadawane pytania.
Kliknij i dowiedz się więcej na temat swojego wzroku.

badanie-wzroku

Badanie wzroku

Zapraszamy na profesjonalne badanie przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu.

Czytaj więcej
soczewki-okularowe

Soczewki okularowe

Soczewki okularowe Firmy Hoya zapewniają wysoką jakość widzenia i komfort  w użytkowaniu.

Czytaj więcej
soczewki-kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Specjaliści Lider Optyk dobiorą soczewki kontaktowe specjalnie do Twoich oczu.

Czytaj więcej
oprawy-okularowe

Oprawy okularowe

Dziś nie tylko względy praktyczne decydują o doborze okularów. Estetyka gra coraz bardziej istotną rolę w tym procesie. Sami nie jesteśmy w stanie zliczyć ilości modeli opraw, które posiadamy. Z pewnością znajdzie się coś dla Ciebie!

Czytaj więcej
okulary-przeciwsloneczne

Okulary przeciwsłoneczne

Któż z nas nie uwielbia lata? Ciepło, kolorowo, świeci słońce... właśnie... w co świeci słońce? W oczy!

Czytaj więcej