Nasza oferta

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla okularów. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami jesteśmy w stanie zaoferować produkt prawie dla każdego.

RODZAJE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Specjaliści rekomendują soczewki kontaktowe jako jeden ze sposobów korekcji wad wzroku, jadnak kładą nacisk na jakość produktu i tryb noszenia. Polecane są soczewki miesięczne lub o krótszym okresie użytkowania. W naszej ofercie znajdziecie soczewki miesięczne, dwutygodniowe i jednodniowe najlepszych marek : Cooper Vision, Alcon oraz Johnson&Johnson.

Soczewki kontaktowe są produkowane w coraz szerszym zakresie parametrów. U nas można kupic soczewki:

  • sferyczne – korygujące krótkowzroczność lub nadwzroczność
  • toryczne – korygujące astygmatyzm
  • wieloogniskowe (progresywne) – korygujące dal i bliż jednocześnie
  • kolorowe – zmieniające lub podkreślające kolor oka
  • soczewki do noszenia ciągłego, w których można spać

 

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania na temat soczewek kontaktowych.

Prawie każdy. Jest bardzo niewiele przeciwskazań do używania soczewek. Jeśli chciałbyś nosić soczewki kontaktowe skontaktuj się z naszymi specjalistami, a oni dopasują produkt odpowiedni dla Ciebie.

Oczywiście! Do wyboru są soczewki miesięczne, dwutygodniowe lub jednodniowe. Nasi specjalisci doradzą, który produkt będzie dla Ciebie najlepszy.

Tak, są soczewki wieloogniskowe (progresywne), które są polecane osobom z presbiopią. W tych soczewkach widzimy zarówno dal jak i bliż.

Oczywiście! Na każde oko dopasujemy odpowiednią moc soczewki.

Tak! W naszej ofercie posiadamy soczewki kolorowe jednodniowe i miesięczne firmy Alcon, w tym soczewki najnowszej generacji AirOptix Colors w 9 atrakcyjnych kolorach.

 

Nie !!! Soczewki kontaktowe są wykonane z bardzo delikatnych i przyjaznych dla oka materiałów. Przy dopasowniu soczewek uczymy technik zakładania i zdejmowania soczewek, które są bezpieczne i bezbolesne.

 

Soczewkami można zastąpić okulary niemalże całkowicie, ale są sytuacje kiedy nie możemy lub nie powinniśmy zakładać soczewek na oko, np. stany zapalne oka, choroby wirusowe organizmu, uszkodzona lub przeterminowana soczewka itd..Z tego powodu każdy kto ma wadę wzroku i używa soczewek kontaktowych powinien mieć okulary w rezerwie. 

Oczywiście! Soczewki kontaktowe są w tej sytuacji świetnym rozwiązaniem ale pamiętajmy żeby założyć okulary do pływania lub nie zanurzać głowy bo soczewki mogą po prostu wypłynąć z oka. Do pływania rekomendujemy soczewki jednodniowe, które po wyjściu z basenu lub morza, można wymienić na nowe, które nie miały kontaktu z wodą.